Oszd meg és uralkodj: civilek a centrális erőtérben
A Fidesznek valójában elemi érdeke, hogy a civilek a jelenleginél hangsúlyosabb szereplői legyen a hazai belpolitikának. Elemzés.
A Fidesznek valójában elemi érdeke, hogy a civilek a jelenleginél hangsúlyosabb szereplői legyen a hazai belpolitikának. Elemzés.
Gulyás Gergő szerint helyes, hogy a TASZ, a Transparency International és a Helsinki Bizottság nem titkolja, hogy a Soros-féle Nyílt Társadalom Alapítványtól is kapnak támogatást.
Látványos a társadalom megosztottsága a civilekkel kapcsolatban, de sokan azt sem tudják, hogy kik ők.
Csak a kormányhoz közel álló civileknek oszt lapot – állami pénzeket, befolyást – a hatalom. Amelyik külföldi támogatásból próbálna létezni, ki kell söpörni az országból – szól a legújabb kormányzati hadüzenet.
Soros György davosi interjújának végén hosszú idő után beszélt a kormány civilek elleni hangolásáról.
Az izraeli civilellenes törvénynek nem sok köze van ahhoz, amit Németh Szilárd villantott fel pár hete, de elvadult ötletek ott is voltak, és a szellemisége, meg az általa okozott kár nagyjából azonos a magyaréval. A legnagyobb izraeli jogvédő szervezet ügyvédjét kérdeztük arról, mi várhat ránk a kinti példa alapján.
A leköszönő amerikai nagykövet sem itthon, sem az Egyesült Államokban nem tapasztalta, hogy Soros György ádáz világrend-megváltoztató terveket szőne. Egyesek azt mondták neki, talán azért festik le ennyire fontosnak Sorost, hogy ráaggathassanak minden rosszat, ami csak létezhet Magyarországon – mondta Colleen Bell.
Az egyik legrégebbi és legnagyobb amerikai civil jogvédő szervezet vezetője szerint a megváltozott nemzetközi környezet valóban alkalmassá válhat a civil szervezetek megzabolázására, ahogyan azt a Fidesz alelnöke állítja. Ő és több másik amerikai szervezet képviselője is beszélt a hvg.hu-nak arról, mit gondolnak a magyar kormányzati szereplők kijelentéseiről.
A korai Fidesz bátorításként szolgált a politizáló civil szervezetek számára, és arra buzdított, hogy mindenki beszéljen szabadon.
A kormányszóvivő azzal jött a Guardiannek, hogy a magyar kormány bezzeg nem pénzel brit civileket. Ez igaz, de amerikai civileket százmilliókkal.
Kovács Zoltán összehasonlításképp azt mondta, nemigen látni olyan közép-európai országokat, amelyek például brit civil szervezeteket finanszíroznak politikusok befolyásolása céljából.
Természetesen semmi értelme arra felszólítani önt, hogy szóljon igazat, levelem célja pusztán annyi, hogy tudomására hozzam: nemcsak elvakítottak élnek ebben az országban.
Olyan területeket töltenek ki a civil szervezetek, ahonnan hiányzik az állam, vagy épp hogy annak túlterjeszkedése miatt van szükség a fellépésükre. Cikksorozatban mutatjuk be, milyen lenne az ország a civil szervezetek nélkül. Ez az első rész, amelyben a jogvédő civilek sikeres akcióit soroljuk fel.
Ahol az ellenvélemény harcnak minősül, ott a civilekből harcosok lesznek. Másképp csak veszíthetnek.
Németh Szilárd csütörtöki sajtótájékoztatóján kiderült, hogy a kormány nagyjából milyen komolyságú emberre bízta a civilek elleni lejárató kampányát. A Fidesz-alelnök volt, hogy nem mondott igazat, volt, hogy a saját korábbi nyilatkozatából kihátrált, máskor meg egyszerűen belezavarodott a szavaiba. Slusszpoén: nem a szervezetek, a vezetőik vagyoni helyzetére kíváncsiak.
Dezinformáció van, az elkeseredett migránsok ezért most erőszakosan és csoportosan ostromolják a határt Szerbia felől – mondta a közszolgálati tévében Bakondi György. A félreinformálásért a miniszterelnök főtanácsadója "a civil szervezeteket" tette felelőssé.
Nem is olyan régen a Fidesz még állami kitüntetést akart adni a Magyar Helsinki Bizottságnak és a Társaság a Szabadságjogokértnak (TASZ).
A Magyar Helsinki Bizottság nem adja fel, és arra emlékezteti Németh Szilárdot, hogy mindenkinek joga van beleszólni a politikába.
A kormány bizonyára úgy érzi, hogy a civilek ne pofázzanak, mert a dolguk legfeljebb a jótékonykodás. A hvg.hu-nak nyilatkozó jogvédők már számítottak a támadásra, hiszen az egész nem Németh Szilárd abszurd megnyilvánulásával kezdődött.